K-pop style


Nowości o K-Popie

Na pewno słyszeliśmy już o absolutnie hitowej książce jaką jest K-pop style. Już po pierwszych akapitach zauważymy, że jest to książka dużo lepsza od powstałych wcześniej. Książka oczywiście rozpoczyna się wprowadzeniem. W nim autorka opowiada w troszkę gawędziarskim stylu o początkach luksusowych marek, znanych projektantach oraz ich powiązaniu z koreańskimi idolami. Informacje te zostały uzupełnione krótkimi, ale bardzo spójnymi wyjaśnieniami. Głównie chodzi o występy artystów koreańskich w Stanach Zjednoczonych.

Odniesienie do danej piosenki

W kolejnej części tej książki prezentowane są stylizacje, które są inspirowane piosenkami konkretnymi k-popowych autorów. Towarzyszy im oczywiście opis. Opis ten wyjaśnia, w jaki sposób oraz dlaczego się odnoszą one do danej piosenki jak i także koncepcji ogólnej wizerunku oraz muzyki, jaką prezentują ci artyści. Mowa jest tutaj o pastelowym i delikatnym wizerunku Twice czy o połączeniu kobiecości i siły u Blackpink. Jeśli piosenka się łączy z bardzo ważnym występem, również jest on wspomniany. Opinie o idolach oraz ich ubiorze są bezpośrednio oparte cytatami z wypowiedzi osób, które są związane bezpośrednio z branżą modową. Najbardziej istotne jest to, że zespoły oraz soliści tu nie funkcjonują w próżni. Autorka ich umiejscawia w odpowiednim miejscu ogólnej historii k-popu, mówi o różnych zmianach w ich wizerunki, jakie zaszły podczas ich kariery, dokonania, autorka podkreśla także przynależność do konkretnych rozrywkowych agencji.

Następna część


Następna część została poświęcona kilku konkretnym fanom, którzy czerpią mocno w swoim sposobie ubierania się właśnie z wizerunku swoich idoli. Następnie mamy do czynienia z częścią, która jest poświęcona makijażowi w stylu koreański jak i także koreańskiej pielęgnacji skóry. Rozdziały te wydają się o wiele słabsze, w sumie mowa o tym jedynie, że makijaż koreański jest dużo lżejszy od amerykańskiego, a jego zadaniem głównym jest podkreślenie cery, która jest nieskazitelna oraz że koreański kosmetyczny przemysł wymyśla cuda, aby można było uzyskać tę nieskazitelną cerę.

Jeśli chodzi o sferę graficzną tejże książki, to prezentuje się ona bardzo dobrze, pomimo że okładka może się początkowo wydawać troszkę kiczowata. Publikacja jest w charakterze albumu. W związku z tym zdjęć jest dużo więcej od tekstu. Na plus, że każda zdjęciowa sesja jest opisana dokładnie. Podany jest oczywiście fotograf, stylista fryzur, stylista, makijażysta oraz modele.

Music obraz autorstwa freepik - www.freepik.com