Co należy wiedzieć o koreańskiej popkulturze?


Co wiemy o polskiej kulturze? Na pewno bardzo dużo. Śmiało możemy wypowiadać się na temat polskich autorów, którzy przez wiele lat pisali ciekawe książki. Podobnie jest z filmami – na przestrzeni wielu lat powstały różnego rodzaju filmy z gatunku romans, komedia, sensacja, itd. Trzeba przyznać, że polska kultura odnosi się do wielu zagadnień – również do naszej sceny muzycznej. A co jesteśmy w stanie powiedzieć odnośnie koreańskiej kultury? Pewnie niewiele. Ostatnio jednak coraz głośniej mówi się o koreańskiej popkulturze, która szturmem wbija się do wielu krajów, w tym również do Polski. Wszystko to za sprawą K-pop. Jeżeli ktoś jest żądny wiedzy, czym K-pop jest, to powinien zapoznać się z książką pt. “K-pop style” (https://www.taniaksiazka.pl/k-pop-style-dianne-pineda-p-1184214.html). Jej autorką jest Dianne Pineda.

Rewolucja muzyczna

K-pop sprawił, że na rynku rozpoczęła się prawdziwa rewolucja muzyczna. Jeszcze do niedawna nikt nie spodziewał się, że ten gatunek muzyczny tak namiesza i sprawi, że ludzie razem będą radośnie skakać do takich samych piosenek. Przy czym od razu trzeba wyjaśnić, że K-pop w głównej mierze dedykowany jest do osób młodych. Może dlatego, że to właśnie młodzież tak chętnie nastawia się na wszelkie zmiany, nowe trendy – również w świecie muzycznym? Nie wiadomo. W każdym razie K-pop to utalentowani artyści z koreańskiej sceny muzycznej, którzy mają mnóstwo energii i potrafią nią zarażać swoich słuchaczy. To jednak nie wszystko. Na K-pop składa się również wspaniała oprawa muzyczna, która nie jest porównywalna do znanych nam opraw muzycznych innych wykonawców. Tak spektakularnego show nie robił jeszcze żaden inny zagraniczny zespół.

Światowy fenomen

K-pop stał się światowym fenomenem, którego nie jest chyba jak na razie nic w stanie pobić. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o tym w 2012 roku, kiedy to na listy przebojów wdarł się hit pt. “Gangam Style” zespołu Psy. Od tej pory powstało coraz więcej zespołów prezentujących ten charakterystyczny nurt muzyczny. Dianne Pineda w swojej książce “K-pop style” prezentuje ten światowy fenomen. Dodatkowo prezentuje czytelnikom modę, która związana jest z tym gatunkiem muzycznym. Jeżeli ktoś chce się poczuć jak jego ulubiona gwiazda muzyczna, to właśnie w tej książce znajdzie wiele ciekawych podpowiedzi. W środku znajdzie się wiele cennych porad, dzięki czemu człowiek będzie mógł wyglądać jak należy. Książka bardzo ciekawie i idealnie wpisuje się w aktualne trendy muzyczne. Warto poznać K-pop, który na pierwszy rzut może wydawać się dziwny. Tak naprawdę to jednak wspaniały gatunek muzyczny.

Music obraz autorstwa freepik - www.freepik.com